· Dla inwestora · Regulamin · Pliki · Polityka prywatności · Moje konto  
Box_top_menu
Button_stronaglowna
Button_marebalticum
Button_oferta
Button_galeria
Button_atrakcje
Button_lokalizacja
Button_kontakt
Box_bottom_menu
Box_lastminute

Atrakcje

JEZIORO LIWIA ŁUŻA
20.03.2011
30_min

 

 

 

 

Chcąc poznać dokładniej przyrodę gminy Rewal, warto wybrać się nad Jezioro Liwia Łuża usytuowane między Niechorzem a Pogorzelicą. Z Niechorza przez Pogorzelicę, Skalno i z powrotem wiedzie wokół niego zielony szlak turystyczny – Szlak Liwiej Łuży. Akwen jest naturalnym zbiornikiem wodnym, powstałym na skutek odcięcia mierzeją dawnej zatoki od morza.

Jezioro połączone jest z Bałtykiem kanałem Liwia Łuża, którym ruch wody odbywa się w dwie strony. W czasie sztormów, przy silnych, północnych wiatrach słona woda morska wlewa się do jeziora, powodując zjawisko cofki sięgającej aż do Kanału Lądkowskiego odchodzącego z jeziora w kierunku południowym oraz okresowe zasolenie akwenu. Zasoleniu sprzyja również fakt, że jezioro jest bardzo płytkie, jego średnia głębokość wynosi bowiem 0,9 m.
Są tu również chronione naturalne siedliska ptactwa wodnego i błotnego, m.in. łabędzia niemego, gągoła, tracza długodziobego, gęgawy, śmieszki.

Cytat: Sandra Nejranowska-Białkadomy do wynajęcia dziwnówek apartamenty do wynajęcia Międzywodzie | apartamenty do wynajęcia Rewal | domki do wynajęcia Dziwnówek | domy do wynajęcia Dziwnówek | komfortowe apartamenty Międzywodzie